Náhradní díly Škoda 100

Škoda 100 je osobním automobilem, který je téměř identický jako Škoda 110. Byl vyráběn československou automobilovou společností AZNP v letech 1969 až 1977. Celkově bylo tohoto vozidla vyrobeno něco přes jeden milion kusů.

Vozidlo má poměrně jednoduchý interiér, které disponuje svojí praktičností a účelností. Jinak je tomu u modelu L, který se nazýval deluxe, kde byly přidány na danou dobu opravdu velice luxusní doplňky, měly lůžkovou úpravu sedadel a tak podobně.

V vozidlech Škoda 100 se používal takzvaný systém “vše vzadu.” To znamená, že převodovka s rozvodovkou i motor jsou umístěny vzadu. I do dnešní doby má toto vozidlo zachováno svou lidovou podobu. Vyrábělo se v několika provedeních a verzích.

Základní barvy, ve kterých se toto vozidlo vyrábělo, byly písková, bílá, šedivá, černá, červená, tmavě zelená a tak podobně. Verze se mezi sebou lišily menšími drobnostmi, jako například rozdíly v masce, nerezové šipky na předním blatníku, vyčnívající kliky, lisovaná mřížka v zadní karoserii.

Škoda 100 se dočkala své první modernizace v roce 1970, přičemž se mělo jednat o dosazení chromového roštu a dosazení oválných nových světlometů.